Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին մաղթում եմ խաղաղություն և բարգավաճում. Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
13:58 - 30 դեկտեմբերի, 2022
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ:
Ուղերձում, մասնավորապես, նշված է.
Ընդունեք ամանորյա և սուրբծննդյան սրտանց շնորհավորանքներ:
Անցնող տարին Ռուսաստանի և Հայաստանի համար հոբելյանական էր. մենք նշեցինք դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը և Բարեկամության, համագործակցության և փոխադարձ օգնության մասին պայմանագրի ստորագրման 25-ամյակը:
Կարևոր է, որ Ձեր պաշտոնական այցի ընթացքում հաջողվեց ամրագրել երկկողմ դաշնակցության ռազմավարական ուղղվածությունը, նախանշել տարբեր ուղղություններով, այդ թվում՝ ԵվրԱզԷս, ՀԱՊԿ և ԱՊՀ ձևաչափերում գործընկերային փոխգործակցության հետագա զարգացման քայլերը:
Ակնկալում եմ շարունակել երկկողմ և տարածաշրջանային օրակարգի արդիական հարցերի շուրջ մեր երկխոսությունը և կառուցողական համատեղ աշխատանքը:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարեկեցություն և հաջողություններ, իսկ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

I wish the fraternal people of Armenia peace and prosperity - Vladimir Putin sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan
13:58 - 30 December, 2022
President of the Russian Federation Vladimir Putin sent a congratulatory message to Prime Minister Nikol Pashinyan on the occasion of the upcoming New Year and Christmas holidays.
In particular, it is stated in the message:
"Dear Nikol,
Accept my warm New Year and Christmas greetings.
Last year was a jubilee year for Russia and Armenia. We celebrated the 30th anniversary of the establishment of diplomatic relations and the 25th anniversary of the signing of the Treaty of Friendship, Cooperation, and Mutual Assistance.
It is important that during your official visit, you managed to fix the strategic orientation of the bilateral alliance and outline the steps for the further development of partnership interaction in various directions, including EurAsEC, CSTO, and CIS formats.
I look forward to continuing our dialogue and constructive joint work on topical issues of the bilateral and regional agenda.
I sincerely wish you good health, well-being and success, and peace and prosperity to the fraternal people of Armenia."