Սուրեն Պապիկյանը  տեսակցել է հրդեհի հետևանքով վիրավորված զինծառայողներին
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը այցելել է Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն՝ հունվարի 19-ին հրդեհի հետևանքով տարբեր աստիճանների այրվածքներ ստացած զինծառայողներին տեսակցելու նպատակով: Այս մասին Պապիկյանը գրել է իր ֆեյսբուքյան էջում։
«Բուժանձնակազմը մանրամասներ է ներկայացրել զինծառայողների առողջական վիճակի և բուժման ընթացքի վերաբերյալ: Զրուցելով զինծառայողների հետ, նրանց մաղթել եմ շուտափույթ ապաքինում»,-գրել է նա։
Հունվարի 19-ին՝ ժամը 01:30-ի սահմաններում հրդեհ է բռնկվել Գեղարքունիքի մարզի Ազատ գյուղի տարածքում տեղակայված ՀՀ ՊՆ N զորամասի ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում, որի հետևանքով զոհվել է 15 զինծառայող։

Suren Papikyan visited the servicemen injured in the fire
RA Minister of Defense Suren Papikyan visited the National Center of Burns to meet the servicemen who received burns of various degrees as a result of the fire on January 19. Papikyan wrote about this on his Facebook page.
"The medical staff presented details about the health condition of the servicemen and the process of treatment. Having talked with the servicemen, I wished them a speedy recovery," he wrote.
It should be reminded that on January 19, at around 01:30, a fire broke out in the shelter of the engineering sniper company of the N military unit of the RA Ministry of Defense located in the territory of Azat village, Gegharkunik, as a result of which 15 servicemen were killed.