ՀՀ փոխվարչապետն ԱՄՆ դեսպանին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման վերաբերյալ միջազգային հստակ արձագանքի կարևորությունը
17:53 - 28 փետրվարի, 2023
Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների նորանշանակ դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Ինչպես տեղեկանում ենք Կառավարության տարածած հաղորդագրությունից, ողջունելով Քրիստինա Քվինին՝ փոխվարչապետը շնորհավորել է նրան դեսպանի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ և մաղթել արդյունավետ աշխատանք իր պատասխանատու առաքելության մեջ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների միջև առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները:
Հանդիպման ընթացքում փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը դեսպանին ներկայացրել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը և դրա վերաբերյալ միջազգային հստակ արձագանքի կարևորությունը:

Armenian Deputy PM presented to the US Ambassador the importance of a clear international response to the blocking of the Lachin Corridor
17:53 - 28 February, 2023
The Deputy Prime Minister of the Republic of Armenia Mher Grigoryan received the newly appointed Ambassador of the United States of America to Armenia Kristina Kvien.
As we learn from the message issued by the RA Government, welcoming Kvien, the Deputy Prime Minister congratulated her on her appointment to the position of ambassador and wished her effective work in her responsible mission.
The interlocutors discussed the prospects for the development of trade and economic relations between the two countries.
During the meeting, Deputy Prime Minister Mher Grigoryan presented to the Ambassador the situation created by the blocking of the Lachin Corridor by Azerbaijan and the importance of a clear international response to it.