Ադրբեջանի ԶՈւ-ն փորձել է Արցախի բարձունքներից մեկի ուղղությամբ առաջխաղացում կատարել․ փորձը կասեցվել է․ Արցախի ՊՆ
11:34 - 27 մարտի, 2023
Այսօր՝ ժամը 09։00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումը փորձել է առաջխաղացում կատարել Ստեփանակերտ-Լիսագոր գրունտային ճանապարհի հարակից բարձունքներից մեկի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
Նշված հատվածում մարտական հերթապահություն իրականացնող ՊԲ զինծառայողների կանխարգելիչ գործողությունների շնորհիվ ադրբեջանական ստորաբաժանման առաջխաղացման փորձը կասեցվել է։

The Armed Forces of Azerbaijan tried to advance toward one of the heights of Artsakh: The attempt was suspended - Defense Ministry of Artsakh
11:34 - 27 March, 2023
Today, around 09:00, the Azerbaijani Armed Forces unit tried to advance towards one of the heights adjacent to the Stepanakert-Lisagor unpaved road. This was reported by the press service of the Artsakh Ministry of Defense.
Thanks to the preventive actions of the soldiers of the Armed Forces on combat duty in the mentioned area, the advance attempt of the Azerbaijani unit was stopped.