Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են նռան այգում աշխատող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ․ դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները
14:48 - 27 մարտի, 2023
Մարտի 27-ին՝ ժամը 11:30-ին, Արցախի Հանրապետության պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեի Մարտակերտի շրջանի գլխավոր մասնագետ Ալյոշա Զաքարյանը ոստիկանության շրջանային բաժնում հաղորդել է, որ երեկ՝ մարտի 26-ին, Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում հակառակորդի կողմից իրենց ուղղությամբ անկանոն կրակոցներ արձակելու մասին: Այս մասին հայտնում են ԱՐցախի ՆԳՆ-ից։
Ոստիկանության ծառայողները պարզել են, որ նույն օրը ժամը 11:30-ի սահմաններում Մարտակերտ քաղաքի վարչական տարածքում պետական տեսչությունների կառավարման կոմիտեին պատկանող նռան այգում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, ադրբեջանական մարտական դիրքերից բանվորների ուղղությամբ հրաձգային զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակել:
Ոչ ոք չի տուժել: Դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքները: Ոստիկանությունը տեղեկությունը փոխանցել է ռուսական խաղաղապահ զորակազմին:

On March 27, at 11:30, Alyosha Zakaryan, the chief specialist of the Martakert region of the Artsakh Republic’s State Inspections Management Committee, reported to the regional police department that yesterday, March 26, the enemy fired irregular shots in their direction in the administrative area of Martakert city. This was reported by the Ministry of Internal Affairs of Artsakh.
The police officers found out that on the same day around 11:30 a.m., while doing agricultural work in the pomegranate orchard belonging to the State Inspections Management Committee in the administrative area of Martakert city, Azerbaijani combat positions fired irregular shots from rifle weapons at the workers.
Thete were no casualties. Agricultural work has been stopped. The police passed the information on to the Russian peacekeeping troops.