Ժամը 08։00-ից մեկնարկել է քվեարկությունը, բացվել են 1996 տեղամասային կենտրոնները. Տիգրան Մուկուչյան |tert.am|
09:40 - 20 հունիսի, 2021
tert.am: Այսօր ժամը 08։00-ից մեկնարկել է արտահերթ ընտրությունների քվեարկությունը: Այս մասին հայտնեց Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը` ներկայացնելով ընտրությունների ընթացքը:
«Ընտրողներ ցուցակներում ընդգրկված է 2 միլիոն 593 572 ընտրող»,-ասաց նա և հիշեցրեց, որ արտահերթ ընտրություններին 21 կուսակցություն և չորս կուսակցությունների դաշինք են մասնակցում, որտեղ ընդգրկված են 2510 թեկնածու:
Այսպիսով նա նշեց, որ նախատեսված է 2008 տեղամասային կենտրոններ, որոնցից 12-քրեական հիմնարկներում են և ավելի ուշ կբացվեն, իսկ մնացած 1996 տեղամասային կենտրոնները բացվել են:
Տիգրան Մուկուչյանը նշեց, որ 1664 քաղաքացիներից 119 հանձնաժողովի անդամներ չեն ներկայացել, որևէ տեղամաս չկա, որտեղ ներկայացված չլինի հանձնաժողովի նախագահը:
Ընտրություններին առաքելություն կկատարեն 8 միջագային և օտարերկրյա դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպություններ՝ թվով 833 միջազգային դիտորդներ:

Voting for the snap parliamentary elections in Armenia started today at 08:00. The chairman of the Central Electoral Commission Tigran Mukuchyan informed about this, presenting the election process.
"There are 2.593.572 voters on the voter lists," he said.
Mukuchyan reminded that 21 parties and 4 alliances of parties are running in the snap elections, where 2.510 candidates are included.
Thus, he mentioned that 2008 polling stations are planned, 12 of which are in criminal institutions and will open later. The remaining 1.996 polling stations are already open.
Tigran Mukuchyan noted that out of 1.664 citizens, 119 members of the commission did not show up, as there is no polling station where the chairman of the commission is not represented.
The snap parliamentary elections in Armenia election will be monitored by 8 international and foreign observer organizations and 833 international observers.