Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհավորական ուղերձ է հղել վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական արտահերթ ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
Ղազախստանի ժողովրդի և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Հայաստանի Հանրապետության արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններում Ձեր ղեկավարած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի կապակցությամբ:
Քվեարկության արդյունքները համոզիչ վկայությունն են այն բանի, որ պետականության ամրապնդմանը, ազգային միասնությանը և երկրում իրավիճակի կայունացմանը միտված Ձեր քաղաքական կուրսը վայելում է ժողովրդական աջակցություն:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ ղազախա-հայկական հարաբերությունները կշարունակեն ամրապնդվել ինչպես երկկողմ ձևաչափով, այնպես էլ եվրասիական տարածքում տնտեսական ինտեգրման շրջանակում:
Մաղթում եմ Ձեզ մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ` ի նպաստ բարեկամ Հայաստանի բարօրության»։

The President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev sent a congratulatory message to the Acting Prime Minister Nikol Pashinyan on the victory of the "Civil Contract" party in the snap parliamentary elections.
"Dear Nikol,
On behalf of the people of Kazakhstan, I personally congratulate you on the victory of the "Civil Contract" party led by you in the snap parliamentary elections of Armenia.
The results of the voting are convincing evidence that your political course aimed at strengthening statehood, national unity, and stabilizing the situation in the country enjoys popular support.
I am convinced that due to joint efforts, the Kazakh-Armenian relations will continue to be strengthened both bilaterally and within the framework of economic integration in the Eurasian space.
I wish you great success in your responsible state activity for the benefit of friendly Armenia," the statement reads.