Հակառակորդի կողմից երեք զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ՝ Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հրետակոծության հետևանքով երեք զինծառայողի սպանության դեպքի առթիվ:
«Նախնական տեղեկություններով՝  2022թ. սեպտեմբերի 28-ին ժամը 20:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից հրետակոծության է ենթարկվել Ջերմուկում տեղակայված պաշտպանության տեղամասի դիրքերից մեկը,  որի հետևանքով մահացու բեկորային վնասվածքներ են ստացել ՀՀ ՊՆ  N զորամասի հրաձգային գումարտակի հրամանատար, փոխգնդապետ Նահապետ Նվերի Մարգարյանը, նույն զորամասի հրաձգային գումարտակի հրամանատարի տեղակալ, պայմանագրային զինծառայող, սերժանտ Հովհաննես Փայլակի Սուքիասյանը և պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Էդվարդ Հայկի Հովհաննիսյանը»,- նշված է Քննչական կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ:

The RA Investigative Committee initiated criminal proceedings regarding the murder of three servicemen as a result of shelling by the Azerbaijani armed forces.
“According to preliminary information, on September 28, 2022, at around 20:00, one of the positions of the defense station located in Jermuk was shelled by the Azerbaijani armed forces, as a result of which the commander of the rifle battalion of the N military unit of the RA Defense Force, lieutenant colonel Nahapet Margaryan, of the rifle battalion of the same military unit received fatal shrapnel injuries, deputy commander, contract soldier, Sergeant Hovhannes Sukiasyan and mandatory conscript soldier, Private Edward Hovhannisyan,” the report of the Investigative Committee stated.