Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը նոյեմբերի 19-ին հրավիրել է աշխատանքային ընդլայնված խորհրդակցություն՝ Ազգային ժողովի քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին հաղորդում է Արցախի նախագահի աշխատակազմը։
Քննարկվել են Արցախի Հանրապետության շուրջ արտաքին քաղաքական վերջին զարգացումները, ադրբեջանական կողմից Արցախի խաղաղ բնակչության նկատմամբ շարունակաբար դրսևորվող ագրեսիվ վարքը:
Խորհրդակցության մասնակիցները իրենց մտահոգություններն են արտահայտել ստեղծված ռազմաքաղաքական իրավիճակի վերաբերյալ, մտքեր են փոխանակվել իշխանությունների կողմից ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ:
Հանդիպմանը մասնակցում են նաև ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը, պետական նախարար Ռուբեն Վարդանյանը, ԱՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը, ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը, ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

12:32 - 19 November, 2022
On November 19, Artsakh President Arayik Harutyunyan convened an extended working consultation with the participation of representatives of the political forces of the National Assembly, the staff of the President of Artsakh reports.
The latest foreign political developments around the Republic of Artsakh and the continuously aggressive behavior of the Azerbaijani side towards the civilian population of Artsakh were discussed.
The participants of the consultation expressed their concerns regarding the created military-political situation, ideas were exchanged on the steps to be taken by the authorities.
NA Speaker Artur Tovmasyan, State Minister Ruben Vardanyan, Chief of Staff of the President  Karen Shahramanyan, Secretary of the Security Council Vitaly Balasanyan, Foreign Minister Davit Babayan, and other officials also participated in the meeting.