Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի ԱԳ նախարարի հետ
Նոյեմբերի 21-ին Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության արտաքին գործերի և ներգաղթյալների նախարարի պարտականությունները կատարող Աբդալլահ Բու Հաբիբի հետ։ Այս մասին տեղեկացնում է ԱԳՆ մամուլի ծառայությունը։
ՀՀ ԱԳ նախարարը շնորհավորել է գործընկերոջը Լիբանանի գալիք ազգային տոնի կապակցությամբ` բարգավաճում և խաղաղություն մաղթելով Լիբանանի եղբայրական ժողովրդին: Զրուցակցիները գոհունակությամբ նշել են, որ հայ-լիբանանյան հարաբերությունները հիմնված են փոխադարձ վստահության ու երկու ժողովուրդների դարավոր բարեկամության վրա:
Կողմերը երկուստեք պատրաստակամություն են հայտնել խորացնել տարբեր ոլորտներում հաստատված արդյունավետ համագործակցությունը:

Ararat Mirzoyan had a telephone conversation with the Foreign Minister of Lebanon
On November 21, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan had a telephone conversation with Abdallah Bou Habib, the acting Minister of Foreign Affairs and Immigrants of the Republic of Lebanon, the press service of the MFA informs.
RA Foreign Minister congratulated his colleague on the upcoming national holiday of Lebanon, wishing prosperity and peace to the fraternal people of Lebanon. The interlocutors noted with satisfaction that the Armenian-Lebanese relations are based on mutual trust and the centuries-old friendship between the two peoples.
Both sides have expressed willingness to deepen effective cooperation established in various fields.