ՀՀ ոստիկանությունը ժամը 16.00-ի դրությամբ ստացել է 57 հաղորդում
ՀՀ ոստիկանությունը հունիսի 20-ին ժամը 16.00-ի դրությամբ, ոստիկանությունում ստացվել է 57 հաղորդում, որոնցից ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-րդ և 181-րդ հոդվածների հատկանիշներով ընթացք է տրվել 20 դեպքի, իսկ 37-ը չեն պարունակել առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ և ստուգվում են որպես պատահար:
ՀՀ ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ պարունակող դեպքերից 1-ը գրանցվել է Երևան քաղաքում, մնացած 19 դեպքերը՝ հանրապետության մարզերում: Ստացված հանցագործությունների վերաբերյալ հաղորդումները վերաբերել են մեկից ավելի անգամ քվեարկելուն (14 դեպք), ընտրական իրավունքի իրացմանը խոչընդոտելուն (2 դեպք), քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն (1 դեպք), գույքը դիտավորությամբ վնասելուն (1 դեպք), մարմնական վնասվածք հասցնելուն (1 դեպք), այլ բնույթի խախտմանը (1 դեպք):

As of 16:00 the RA Police received 57 reports
As of 16:00 on June 20, the RA Police received 57 reports, 20 of which were processed according to the features of Articles 180 and 181 of the RA Criminal Procedure Code, and 37 did not contain features of an actual crime and are being checked as an accident.
The RA Police informs that one of the cases containing features of an apparent crime was registered in the city of Yerevan, the other 19 cases were registered in the regions of the republic. The reports on the received crimes referred to voting more than once (14 cases), obstruction of the exercise of the right to vote (2 cases), violation of the secrecy of the ballot (1 case), intentional damage to property (1 case), infliction of bodily harm (1 case), other violation (1 case).