Արցախի ԱԳ նախարարն այցելել է Լոս Անջելեսում Հայաստանի հյուպատոսություն
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ աշխատանքային այցի շրջանակում սեպտեմբերի 23-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն այցելել է Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության (ՀՀ) հյուպատոսություն:
Արցախի ԱԳ նախարարությունից հայտնում են, որ նա հանդիպել է հյուպատոսության աշխատակազմի հետ։
Դավիթ Բաբայանը կարևորել է Լոս Անջելեսում ՀՀ հյուպատոսության դերը հայրենիք-սփյուռք փոխգործակցության ամրապնդման գործում՝ այդ համատեքստում ընդգծելով հայաշատ վայրերի հետ կապերի շարունակական ընդլայնման ու խորացման անհրաժեշտությունը։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Artsakh Foreign Minister visited the Armenian Consulate in Los Angeles
As part of his working visit to the USA, on September 23, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh, Davit Babayan, visited the Consulate of the Republic of Armenia in Los Angeles.
The Ministry of Foreign Affairs of Artsakh reports that he met with the staff of the consulate.
Davit Babayan emphasized the role of the RA Consulate in Los Angeles in strengthening the homeland-diaspora interaction, emphasizing in that context the need for continuous expansion and deepening of relations with Armenian-populous places.
Archbishop Pargev Martirosyan, Deputy Minister of Education, Science, Culture, and Sports of Armenia Lernik Hovhannisyan, and Permanent Representative of Armenia in the USA and Canada Robert Avetisyan also participated in the meeting.