Արցախի պատգամավորները երախտագիտության խոսք են հղել Ֆրանսիայի Սենատին Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև ընդունելու համար
11:31 - 16 նոյեմբերի, 2022
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախ-Ֆրանսիա» Բարեկամության շրջանակի անդամ պատգամավորները երախտագիտության խոսք են հղել Ֆրանսիայի Սենատի պատգամավորներին: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի ԱԺ-ն։
Արցախցի պատգամավորները «Ադրբեջանի դեմ պատժամիջոցների կիրառման, հայաստանյան տարածքից վերջինիս անհապաղ նահանջի, 2020 թ.նոյեմբերի 9-ի համաձայնագրի հարգման ստիպման և երկու երկրների միջև խաղաղության հաստատմանը միտված ցանկացած նախաձեռնության կոչ անող» բանաձևի համատեղ առաջարկության համար երախտիքի խոսք են հղել Սենատի «Հանրապետականներ» խմբակցության նախագահ Բրունո Ռըտայոյին, Արտաքին Գործոց և Պաշտպանության մշտական հանձնաժողովի նախագահ Քրիստիան Կամբոնին, Կոմունիստական խմբակցության նախագահ Էլիանս Ասսասսին, Սոցիալիստական խմբակցության նախագահ Պատրիկ Կաններին, «Կենտրոնական ուժերի Միություն» խմբակցության նախագահ Հերվե Մարսելին, Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խմբի նախագահ Ժիլբեր-Լյուկ Դըվինազին:
Նոյեմբերի 16-ին Ֆրանսիայի Հանրապետության Սենատն ընդունել է Հայաստանին աջակցող և Ադրբեջանի նկատմամբ պատժամիջոցներ առաջարկող բանաձև։

Artsakh MPs thanked the French Senate for adopting a resolution supporting Armenia and proposing sanctions against Azerbaijan
11:31 - 16 November, 2022
Members of the "Artsakh-France" Friendship Circle of the National Assembly of the Republic of Artsakh sent a word of gratitude to the deputies of the French Senate, Artsakh NA spread a message about this.
Artsakh MPs expressed their gratitude to the chairman of the Senate "Republicans" faction for the joint proposal of the resolution "imposing sanctions against Azerbaijan, the latter's immediate withdrawal from Armenian territory, forcing respect of the agreement of November 9, 2020, and calling for any initiative aimed at establishing peace between the two countries."  Bruno Ratayo, Chairman of the Standing Committee on Foreign Affairs and Defense Christian Cambon, Chairman of the Communist faction Elias Assassi, Chairman of the Socialist faction Patrick Kanner, Chairman of the Union of Central Forces faction Hervé Marseille, Chairman of the France-Armenia Friendship Group Gilbert-Luc Devinaz.
On November 16, the Senate of the Republic of France adopted a resolution supporting Armenia and proposing sanctions against Azerbaijan.