1lurer.am: Հայաստանը պետք է սեղմի Թուրքիայի և Ադրբեջանի նախագահների մեկնած խաղաղության ձեռքը։ Այդ մասին Milliyet թերթին տված հարցազրույցում ասել է Թուրքիայի պաշտպանության նախարար Հուլուսի Աքարը։
«Այլոց ազդեցության տակ ինչ-որ պատրանքներ ունենալն իմաստ չունի։ Մենք կոչ ենք անում Հայաստանին օգտվել այս հնարավորությունից»,- նշել է նա։
Աքարն ասել է, որ այսպես կոչված «Զանգեզուրի միջանցքը», դրանով անցնող երկաթուղիներն ու ճանապարհները տարածաշրջանի համար կարող են շատ արժեքավոր լինել տնտեսական, սոցիալական կյանքի և անվտանգության առումով։
Նշելով, որ Ադրբեջանը միայնակ չէ, նախարարն ասել է. «Մեր եղբայրությունը սիրելի բարեկամ Ադրբեջանի հետ շարունակվելու է որպես մեկ բռունցք և մեկ սիրտ»։

1lurer.am Armenia should shake the hand of peace reached by the presidents of Turkey and Azerbaijan. Turkish Defense Minister Hulusi Akar said that in an interview with Milliyet newspaper.
“There is no point in having some illusions under the influence of others. We call on Armenia to seize this opportunity,” he said.
Akar said that the so-called “Zangezur Corridor”, railways and roads passing through could be very valuable for the region in terms of economic, social life, and security.
Noting that Azerbaijan is not alone, the minister said: “Our brotherhood with dear friend Azerbaijan will continue as one fist and one heart.”