Ադրբեջանական դիվերսիոն խմբի զինված հարձակման հետևանքով արցախյան կողմը տարածքային կորուստներ չի ունեցել․ ԱՀ պետնախարար
19:27 - 05 մարտի, 2023
Այսօր վաղ առավոտյան Ադրբեջանի զինված ուժերի դիվերսիոն խմբի կողմից Արցախի Հանրապետության ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության ծառայողների վրա զինված հարձակման դեպքի հետևանքով արցախյան կողմը տարածքային կորուստներ չի ունեցել։
Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արցախի Հանրապետության պետնախարար Գուրգեն Ներսիսյանը՝ նշելով, որ ադրբեջանական կողմը զոհեր է տվել ու հետ քաշվել։
Հիշեցնենք, որ մարտի 5-ին ադրբեջանական զինուժի դիվերսիոն խումբը թիրախավորել և կրակ էր արձակել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի վրա։ Դիվերսիոն ներթափանցման հետևանքով զոհվել է ոստիկանության 3 ծառայող՝ փոխգնդապետ Արմեն Մայորի Բաբայանը, մայոր Դավիթ Վալերիի Դանիելյանը, լեյտենանտ Արարատ Թելմանի Գասպարյանը։ Եվս մեկ ծառայող՝ լեյտենանտ Դավիթ Աշոտի Հովսեփյանը, ստացել է կրծքավանդակի հրազենային վիրավորում և գտնվում է հանրապետական բժշկական կենտրոնում:

As a result of the armed attack of the Azerbaijani subversive group, the Artsakh side had no territorial losses – Artsakh State Minister
As a result of the armed attack on the police officers of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Artsakh by the subversive group of the Armed Forces of the Republic of Artsakh early this morning, the Artsakh side did not suffer any territorial losses.
Gurgen Nersisyan, Artsakh State Minister, wrote about this on his Facebook page, noting that the Azerbaijani side suffered casualties and retreated.
It should be reminded on March 5, the sabotage group of the Azerbaijani armed forces targeted and opened fire on the shift car of the staff of the police passport and visa department. As a result, 3 police officers were killed: lieutenant colonel Armen Babayan, major Davit Danielyan, and lieutenant Ararat Gasparyan. Another serviceman, Lieutenant Davit Hovsepyan, received a gunshot wound in the chest and is in the Republican Medical Center.