Նոր էսկալացիա չի լինի, միջազգային հանրությունը պետք է վճռականորեն աջակցի այս նարատիվին. Փաշինյան |1lurer.am|
17:58 - 23 մարտի, 2023
1lurer.am: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության պայմանագիր կկնքվի:
«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև կկնքվի խաղաղության պայմանագիր, և այն հիմնված կլինի բարձրագույն մակարդակներում ձեռք բերված պաշտոնական հայտարարությունների վրա։ Նոր էսկալացիա չի լինի։ Միջազգային հանրությունը պետք է վճռականորեն աջակցի այս նարատիվին»,- գրել է վարչապետը:

There won’t be а new escalation! The international community must strongly support this narrative - Nikol Pashinyan
17:58 - 23 March, 2023
Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan wrote on his Twitter that a peace treaty will be signed between Armenia and Azerbaijan.
“There will be a peace treaty between Armenia and Azerbaijan, and it will be based on the joint official statements adopted at the highest level. There won’t be а new escalation! The international community must strongly support this narrative,” Pashinyan stated.