01:50-ի դրությամբ Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է․ Արցախի Տեղեկատվական շտաբ
02:08 - 13 սեպտեմբերի, 2022
Պայմանավորված ՀՀ տարբեր հատվածներում ադրբեջանական կողմի ագրեսիվ ռազմական ակտիվ գործողություններով` տեղեկացնում ենք, որ 01:50-ի դրությամբ Արցախի շփման գծի ողջ երկայնքով իրավիճակը հարաբերական կայուն է։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Տեղեկատվական շտաբից։
Հիշեցնենք, որ կեսգիշերն անց ՀՀ ՊՆ-ն հայտարարեց՝ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները Գորիսի, Սոթքի և Ջերմուկի ուղղությամբ հրետանային միջոցներից, խոշոր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից սկսել են ինտենսիվ կրակ վարել հայկական դիրքերի ուղղությամբ: Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ հակառակորդը կիրառում է նաև ԱԹՍ-ներ:

As of 01:50, the situation along the Artsakh contact line is relatively stable
Because of the aggressive military actions of the Azerbaijani side in different parts of RA, we inform you that as of 01:50 the situation along the contact line of Artsakh is relatively stable, Artsakh Information Center reports.
It should be reminded that the RA Ministry of Defense announced that the units of the Azerbaijani Armed Forces started firing intensively from artillery and large-caliber rifles in the direction of Goris, Sotk, and Jermuk towards the Armenian positions. The message stated that the enemy also uses UAVs.