Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ Իգոր Խովաևին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին: Այս մասին հայտնում են ՀՀ վարապետի աշխատակազմից։
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ ինչպես արդեն հրապարակային է հայտարարել, Հայաստանը պաշտպանում է ռուսական կողմից դեռևս ընթացիկ տարվա օգոստոսին ներկայացված առաջարկները, որոնք կարող են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման հետագա բանակցությունների հիմք հանդիսանալ:
Զրուցակիցները քննարկել են Սոչիում հոկտեմբերի 31-ին տեղի ունեցած Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի առաջնորդների եռակողմ հանդիպման արդյունքների, հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ու Լեռնային Ղարաբաղի հիմնախնդրի հետ կապված հարցեր:

Nikol Pashinyan received the Russian co-chair of the OSCE Minsk Group, Igor Khovaev
Prime Minister Nikol Pashinyan received the Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group, Igor Khovaev, the special representative of the Russian Foreign Minister for supporting the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan, RA PM's office reports.
Nikol Pashinyan noted that, as he has already publicly announced, Armenia supports the proposals presented by the Russian side in August of this year, which can be the basis for further negotiations on the settlement of relations between Armenia and Azerbaijan.
The interlocutors discussed the results of the tripartite meeting of the leaders of Armenia, Russia and Azerbaijan held in Sochi on October 31, the process of the settlement of Armenian-Azerbaijani relations and issues related to the Nagorno Karabakh problem.