Ադրբեջանը վերահաստատում է, որ ԼՂ-ն գտնվում է խորը հումանիտար ճգնաժամի մեջ. Էդմոն Մարուքյան |armenpress.am|
14:27 - 24 դեկտեմբերի, 2022
armenpress.am: Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևի հայտարարությանն այն մասին, թե ,իբր, Ադրբեջանը չի փակել Լաչինի միջանցքը, և Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն անարգել անցնում է:
«Հիքմեթ Հաջիևը ցույց է տալիս ԿԽՄԿ-ի՝ Լաչինի միջանցքով անցնող տրանսպորտային միջոցներ. Ադրբեջանի ղեկավարությունը, սա ներկայացնելով որպես մարդասիրության ակտ, վերահաստատում է, որ Լեռնային Ղարաբաղը գտնվում է խորը հումանիտար ճգնաժամի մեջ, Լաչինի միջանցքը արգելափակված է Ադրբեջանի կողմից և մուտք ունի միայն Կարմիր Խաչը»,- «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է Մարուքյանը:

Azeri leadership confirms that they have blocked Lachin Corridor and Nagorno Karabakh is in deep crisis – Marukyan
14:27 - 24 December, 2022
Ambassador-at-large Edmon Marukyan commented on Azeri presidential assistant Hikmet Hajiyev’s statement falsely claiming that Azerbaijan has not closed the Lachin Corridor and the ICRC has unhindered access.
Marukyan said that by this statement Hajiyev only reaffirmed that Nagorno Karabakh is in a deep humanitarian crisis, the Lachin Corridor is blocked and only the Red Cross has access.
“Hikmet Hajiyev shows the ICRC vehicles passing through the Lachin Corridor. Azerbaijani leadership by drumming it up as an act of humanism, confirms that Nagorno Karabakh is in a deep humanitarian crisis, the Lachin Corridor is blocked by Azerbaijan and ONLY Red Cross has access,” Marukyan tweeted.