Ձեր ստերը չեն շեղելու միջազգային հանրությանը. Էդմոն Մարուքյանը՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած ապատեղեկատվության մասին
10:27 - 09 փետրվարի, 2023
Ձեր ստերը չեն շեղելու միջազգային հանրությանը. Էդմոն Մարուքյանը՝ ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած ապատեղեկատվության մասին |armenpress.am|
armenpress.am: Չունենալով այլ անելիք՝ ադրբեջանական մեդիան հերթական սուտն է տարածում, թե Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են գրոհել Լաչինի միջանցքը, որը շրջափակված է արդեն 60 օր։ Այս մասին «Թվիթեր»-ի իր էջում գրել է ՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը:
«Ադրբեջանը պետք է ապաշրջափակի Լաչինի միջանցքը, քանի որ այն արգելափակել է էթնիկ զտումների համար: Ձեր ստերը չեն շեղի միջազգային հանրությանը»,- գրել է Մարուքյանը:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները փետրվարի 8-ին տեղեկություն են տարածել, թե Հայաստանն ու Իրանը պատրաստվում են հարձակման Լաչինի և Կուբաթլիի ուղղությամբ: Հայաստանի պաշտպանության նախարարությունն ու ազգային անվտանգության ծառայությունը հերքել էին ադրբեջանական լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունը՝ այն որակելով բացարձակ սուտ:

“Your lies won't divert the international community” – Ambassador-at-Large Edmon Marukyan on Azerbaijani fake news
10:27 - 09 February, 2023
The Azerbaijani lies won’t divert the international community, Armenian Ambassador-at-Large Edmon Marukyan said.
“Having nothing else to do, AZ media spreads another lie claiming that Armenia and Iran are going to attack the Lachin Corridor, blocked already for 60 days. AZ must unblock Lachin Corridor as it blocked it for ethnic cleansing. Your lies won't divert the international community,” Marukyan tweeted.
Azerbaijani media spread fake news on February 8 claiming that Armenia and Iran are planning an offensive in the direction of Lachin and Kubatli. The Armenian Ministry of Defense and the National Security Service denied the report and described it as “an absolute lie”.