Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Իգոր Խովաևին. քննարկել են Ադրբեջանի՝ Հայաստանի նկատմամբ նկրտումները
Փետրվարի 9-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ռուսաստանցի համանախագահ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորմանն աջակցելու հարցերով ՌԴ արտաքին գործերի նախարարի հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևին։
ԱԳՆ-ից հայտնում են, որ զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումների շուրջ:
Արարատ Միրզոյանը նշել է, որ ադրբեջանական կողմի սադրանքները, ՀՀ ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ նկրտումներն ու ռազմատենչ հռետորաբանությունը խոչընդոտում են տարածաշրջանում խաղաղության և կայունության հաստատմանը:

On February 9, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan received the Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group, Igor Khovaev, the special representative of the Russian Foreign Minister for supporting the normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
The MFA informs that the interlocutors exchanged ideas on the latest developments in the process of normalization of relations between Armenia and Azerbaijan.
Ararat Mirzoyan noted that the provocations of the Azerbaijani side, aspirations towards the sovereign territory of Armenia and belligerent rhetoric hinder the establishment of peace and stability in the region.