1lurer.am: Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ղեկավարների միջև ձեռք բերված բոլոր պայմանավորվածությունները պետք է խստորեն կատարվեն:
Մայիսի 7-ին Սոթքի ոսկու հանքավայրի ուղղությամբ Ադրբեջանի զինված ուժերի արձակած կրակի վերաբերյալ «Լուրեր»-ի հարցին ի պատասխան, նշել է Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Անհրաժեշտ է, որ կողմերը զերծ մնան քայլերից, որոնք կարող են սրել իրավիճակը և ստեղծել էսկալացիայի վտանգ: Մեր վերաբերմունքը բոլոր նմանատիպ դեպքերին որոշվում է այս մոտեցմամբ: Եվ, իհարկե, մենք հետաքրքրված ենք, որ հանքավայրը գործի բնականոն և առանց ընդհատումների: Դա Հայաստանի Հանրապետության համար շատ կարևոր է նաև սոցիալական տեսանկյունից»,- ասել է Կոպիրկինը։
Սոթքի ոսկու հանքավայրի ուղղությամբ արձակված կրակոցների հետևանքով հրազենային վիրավորում էր ստացել հանքավայրի աշխատակիցներից մեկը:

1lurer.am: All the agreements reached between the leaders of Armenia, Azerbaijan and Russia must be strictly fulfilled.
Russia’s ambassador to Armenia Sergey Kopirkin said in response to Lurer's question about the fire fired by the Azerbaijani armed forces in the direction of the Sotk gold mine on May 7.
One of the mine workers was shot and wounded in connection with the shooting in the direction of the Sotk gold mine.
Sergey Kopirkin (Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Russian Federation to Armenia) - It is necessary for the parties to refrain from steps that could aggravate the situation and create a risk of escalation. Our attitude to all such cases is determined by this approach. And, of course, we are interested in the mine operating normally, without interruptions. It is also very important for the Republic of Armenia from a social point of view.