Արմեն Գրիգորյանն ու Իգոր Խովաևը քննարկել են Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը
18:13 - 09 փետրվարի, 2023
ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ՌԴ համանախագահ, ՌԴ ԱԳ նախարարի՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների  կարգավորմանն աջակցելու հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Իգոր Խովաևի հետ:
Հայտնում են  Անվտանգության խորհրդից, հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են հայ-ադրբեջանական խաղաղության պայմանագրի կնքման շուրջ ընթացող բանակցությունները, նոյեմբերի 9-ի հայտարարության կետերի իրականացման ընթացքը և Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի շրջափակումն ու դրա հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամը:

Armen Grigoryan and Igor Khovaev discussed the blockade of the Lachin Corridor by Azerbaijan and the resulting humanitarian crisis
18:13 - 09 February, 2023
Armen Grigoryan, the secretary of the RA Council of Ministers, met with Igor Khovaev, the Russian Co-Chair of the OSCE Minsk Group, and the special representative of the Russian Foreign Minister, Igor Khovaev.
According to the Security Council, the interlocutors at the meeting discussed the ongoing negotiations on the conclusion of the Armenian-Azerbaijani peace treaty, the implementation of the points of the November 9 declaration and the blockade of the Lachin Corridor by Azerbaijan, and the resulting humanitarian crisis.