armenpress.am: Ռուսաստանի Դաշնությունը ողջունում է Թուրքիայի և Հայաստանի երկկողմ կապերի կարգավորման գործընթացը: Այս մասին նշել է ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը` Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի հետ համատեղ ասուլիսի ժամանակ:
«Կազմակերպվել է Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների հանդիպումները: Մենք ողջունում ենք Հայաստանի և Թուրքիայի միջեւ երկկողմ կապերի կարգավորման գործընթացը, և մեր կողմից պատրաստ ենք համատեղ աշխատանքի, որը թույլ կտա խորացնել համագործակցությունը Հարավային Կովկասի երկրների միջև»,- ասել է Լավրովը:
Լավրովը նաև հայտնել է, որ Մևլյութ Չավուշօղլուի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել են Սիրիայի, Լիբիայի և Լեռնային Ղարաբաղի հարցերը:

17:26 - 16 March, 2022
armenpress.am: Russia welcomes the process of normalization of bilateral ties between Armenia and Turkey, Russian Foreign Minister Sergey Lavrov said in Moscow during a joint press briefing with his Turkish counterpart Mevlut Cavusoglu.
“The meetings of the special representatives of Armenia and Turkey were organized. We welcome the process of normalization of bilateral ties between Armenia and Turkey, and we are ready for joint work which will enable to deepen cooperation between countries in the South Caucasus,” Lavrov said.
Lavrov added that during the meeting with Cavusoglu they also discussed issues related to Syria, Libya and Nagorno Karabakh.