azatutyun.am: Այս պահի դրությամբ, երկրաշարժի հետևանքով, Հալեպում 4, Թուրքիայում 2 հայ է զոհվել, «Ազատությանը» տեղեկացրեց Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի ներկայացուցիչ Հովհաննես Ալեքսանյանը։
Նրա խոսքով՝ այս թիվը կարող է փոխվել։
Մալաթիայում զոհվածները, Ալեքսանյանի փոխանցմամբ, ամուսիններ են։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր Հալեպում երկու հայի զոհվելու մասին, որոնցից մեկը երկքաղաքացի (Սիրիայի և Հայաստանի)։ Արտգործնախարարությունն աշխատում էր նաև Թուրքիայում տուժածների շրջանում Հայաստանի քաղաքացիների առկայության մասին տեղեկատվություն ստանալու ուղղությամբ։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում` Սիրիայի սահմանից ոչ հեռու, գիշերը 7,8 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժ է եղել: Թուրքիայի ու Սիրիայի բազմաթիվ քաղաքներում տեղի են ունեցել ավերվածություններ։ Կան բազմաթիվ զոհեր եւ վիրավորներ։
Գիշերվա ավերիչ երկրաշարժին Թուրքիայում այսօր հետևել են հետցնցումներ, որոնցից մեկը 7,7 մագնիտուդով, ապա՝ 5,9 մագնիտուդով։

As of now, as a result of the earthquake, 4 Armenians have died in Aleppo and 2 in Turkey, Hovhannes Aleksanyan, representative of the Office of the Chief Commissioner for Diaspora Affairs, informed Azatutyun.
As he mentions, the number can change.
According to Aleksanyan, the victims in Malatya are husband and wife.
Earlier it was reported that two Armenians were killed in Aleppo, one of them a dual citizen (of Syria and Armenia). The Ministry of Foreign Affairs was also working to obtain information about the presence of Armenian citizens among the victims in Turkey.
It should be reminded that in Turkey, not far from the Syrian border, there was a 7.8-magnitude earthquake at night. Destruction has taken place in many cities of Turkey and Syria. There are many victims and wounded.
The devastating earthquake of the night in Turkey was followed today by aftershocks, one of which was of magnitude 7.7 and then of magnitude 5.9.