Սա ցուցակ չէ, ընտրողին նույնականացնելու միջոց չէ, մասնակցությունը արագ հաշվելու միջոց է ընդամենը։ Այս մասին հայտնում է ՔՊ կուսակցության վարչության անդամ, պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը՝ անդրադառնալով ՔՊ վստահված անձանց մոտ նկատված թերթիկներին։ «Մեր բոլոր վստահված անձինք ունեն թերթիկներ, որոնցով հաշվում են բոլոր ընտրողների մասնակցությունը իրենց տեղամասերում»,- գրել է Ալեքսանյանը։
«Մեր քաղաքը» դաշինքը ավագանու թեկնածուն և մի շարք այլ անձինք ձերբակալվել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցների կողմից` հանցանք կատարելու անմիջականորեն ծագած կասկածի հիմքով: [ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտե]
Ժամը 16։00-ի դրությամբ, Ոստիկանությունում ընտրությունների ենթադրյալ իրավախախտումների վերաբերյալ ստացվել է 4 ահազանգ, որոնք ստուգման փուլում են։ Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելու՝ 1 և խուլիգանության ու ընտրական գործընթացի պատշաճ կազմակերպման համար անհրաժեշտ առարկաները հափշտակելու 1 դեպքով: Փաստաթղթերը փոխանցվել են նախաքննական մարմին։ Ստուգվում են նաև մամուլում և սոցիալական հարթակներում ընտրությունների վերաբերյալ հրապարակումները։ Արդյունքներով կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն։ [ՀՀ ՆԳՆ]
Իրանի նախագահը պատասխանել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի նամակին՝ մերժելով ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցությունները։ Սպիտակ տան ղեկավարն այս ամսվա սկզբին Թեհրան ուղարկված նամակով առաջարկել էր բանակցել միջուկային ծրագրի շուրջ նոր գործարք կնքելու համար, միաժամանակ սպառնացել, թե դրա այլընտրանքը խնդրի ռազմական լուծումը կլինի։ Մերժելով ուղիղ բանակցությունները՝ Փեզեշքիանը միաժամանակ հաստատել է, որ Իրանը պատրաստ է անուղղակի շփումների, ինչի մասին ավելի վաղ նաև երկրի արտգործախարարն էր հայտարարել։ |azatutyun.am|
«Անկախ դիտորդ» առաքելություն ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանը ասուլիսում պատասխանել է լրագրողների հարցին, թե «որքանով է ընտրություններին ներգրաված տեղական կրիմինալը»։ Իոաննիսյանի խոսքով՝ դժվար է պատասխանել այդ հարցին, որովհետև դրանք լատենտային բնույթ կրող են։ Նրա խոսքով՝ այս պահի դրությամբ իրենց ինդիկատորները թույլ են տալիս ասել, որ տեղական կրիմինալը գոնե անտարբեր չէ։ «Սրա ցուցիչներից մեկը՝ եթե գյուղում տրամաբանական է, որ մարդիկ առավոտյան են քվեարկում, որ հետո անցնեն իրենց գործերին, քաղաքում մարդիկ կիրակի առավոտյան երկար են քնում։ Եվ այն թաղամասում որտեղ կրիմինալն ավելի ներկայացված է, այդ թաղամասերում կա մասնակցույթան բաձր մարակարդակ, ընդ որում որոշներում ավելի բարձր քան միջին մակարդակը, ես կասեմ ժամը 20։00-ից հետո, որովհետև եթե հիմա ասեմ միանգամից կհասկանան, որ ուժի վերաբերյալ է խոսքը։ Այս պարագայում իրենք ունենում են իրենց ենթարկեցրած էլեկտորատ և հնարավորինս շուտ են բերում, որ ամբողջ օրվա ընթացքում շատ ժամանակ ունենալու գտնելու այն մարդկանց, որոնք իրենց էլեկտրատից չեն եկել։ Նախքան 2018 թվականը այդ ընդհանուր ցուցանիշն ավելի բարձր էր, քան 2018 թվականից հետո»։
23:55 - 30 մարտի, 2025«Հաստատում ենք, որ ընտրակաշառք բաժանվել է»․ «Անկախ դիտորդ» առաքելության ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյան
22:10 - 30 մարտի, 2025Ընտրական գործընթացում արձանագրվել է ատելության, խտրական խոսքի ու հասարակության բևեռացման բարձր մակարդակ․ ՄԻՊ
21:54 - 30 մարտի, 2025Ենթադրյալ հանցագործության վերաբերյալ 6 հաղորդում․ ընտրության օրվա վերաբերյալ ՆԳՆ տվյալները ժամը 20։00-ի դրությամբ
21:27 - 30 մարտի, 2025Ադրբեջանի ՊՆ-ն դարձյալ ապատեղեկատվություն է տարածել․ ՀՀ ՊՆ
21:01 - 30 մարտի, 2025Ձերբակալված Անահիտ Խալաթյանին գաղտնի տեղափոխել են Երևան՝ առանց պաշտպանին տեղյակ պահելու․ իրավապաշտպան
20:32 - 30 մարտի, 2025Արտառոց խախտում է տեղի ունեցել Գյումրու 31/70 ընտրատեղամասում
20:09 - 30 մարտի, 2025Արմավիրի մարզպետը՝ Լյուդվիգ Գյուլնազարյանի շանսերի, նրա տան մոտ մեքենաների կուտակումների մասին |news.am|
19:47 - 30 մարտի, 2025Փորձում են կոնֆլիկտ ստեղծել, հունից հանել, որ իմ թեկնածությունը վիճարկեն, ես սովոր եմ. Մարտուն Գրիգորյան |news.am|